Sedacie súpravy bývajú centrom každej domácnosti. Odohrávajú sa na nich rôzne príbehy a často bývajú aj oázou denného odpočinku. Sú súčasťou takmer každej obývačky, často bývajú v kanceláriách, baroch či kaviarňach. Výber sedacej súpravy by sme nemali zanedbať . Tak ako pri vyberaní iného tovaru a pri nákupe sedacej súpravy platia určité pravidlá. Pozrieme sa na pár kritérií, podľa ktorých sedacie súpravy rozdeľujeme.

skladacia-sedacia-supravaSedacie súpravy delíme podľa rôznych ukazovateľov do mnohých kategórií. Či už sú to sektorové, ktoré tvoria spravidla trojpohovky, dvojpohovky,  kreslá a prípadne taburety. Do ďalšieho triedenia sedacích súprav môžeme zahrnúť aj tvary sedačiek. Môžu to byť sedačky klasického tvaru,  sedacie súpravy rohové, alebo aj v tvare písmena „U“. Z hľadiska ich univerzálnosti môžeme triediť sedacie súpravy na pevné, alebo rozkladacie, s úložným priestorom, či bez neho. Rozkladacie sedacie súpravy nám ponúkajú okrem pohodlného posedenia možnosť prespať na takmer plnohodnotnej posteli. Faktom však je, že len málo výrobcov rozkladacích sedacích súprav tieto odporúča na denné použitie. Takéto sedačky sú skôr určené na občasné prenocovanie a pred ich kúpu zvážte ich využitie.

Ďalej ich môžeme triediť podľa použitých poťahových materiálov, či už sú to látkové sedacie súpravy, alebo kožené. Menej často vídame na trhu sedacie súpravy z koženky, ktoré sa nástupom nových technológií výroby poťahových materiálov takmer úplne vytratili. O to viac sa dostávajú do popredia sedacie súpravy z umelej alebo tzv. eko kože. Tie posledne menované stále vzbudzujú u zákazníkov určité obavy, predovšetkým z dôvodu ich spracovania a výdrže. Ak však stavíte na kvalitu a overeného výrobcu – nemáte sa čoho obávať ani pri sedacej súprave z eko kože. Tie kvalitnejšie výrobky sú navyše spečatené až 10 ročnou zárukou. Často sú v ponuke aj tzv. hybridné sedacie súpravy, ktorých namáhané časti sú vyrobené z pravej kože a tie menej namáhané sú z kože umelej.

sedacia-suprava-seda

Aj tu platí pravidlo, že menej je niekedy viac a preto  je pred kúpou sedacej súpravy potrebné zvážiť jej využitie. Nemenej dôležitý je dizajn aj farebné zladenie, aby Vaša nová sedacia súprava tvorila so zvyškom Vášho nábytku úhľadný celok. Pred výberom sedacej súpravy by sme už mali mať rozhodnutú podľa vyššie uvedených kritérií, akú sedaciu súpravu vlastne chceme. Konkrétny model nám už s radosťou poradia a predvedú odborníci v predajniach nábytku.

Neoddeliteľnou súčasťou našich domovov, chalúp či záhrad sa mnohokrát stávajú zahradne domceky. Ich praktické využitie sa strieda aj s úlohou dotvoriť celkovú vizáž našej záhrady. Nech už je Vaša pohnútka pri zaobstarávaní zahradneho domceka akákoľvek, je takmer isté, že domcek má viac slúžiť ako vyzerať.

zahradny-domcekV našich končinách sa zahradne domceky využívajú predovšetkým na uskladnenie rôznych materiálov, náradia a záhradnej techniky. V mnohých prípadoch zahradny domcek dobre poslúži aj ako sklad potravín a to hlavne vypestovaných produktov z vlastnej záhrady. V tomto prípade by mal byť zahradny domcek dobre doizolovaný od vonkajších vplyvov počasia, aby nám uskladnené plodiny vydržali čo najdlhšie v požadovanom stave. Mnohokrát je zahradny domcek využívaný aj ako miesto na posedenie s priateľmi, či miesto na relax.

A čo je vlastne charakteristické pre zahradny domcek? Už samotný názov „domcek“ v nás vzbudzuje predstavu, že ide o malý dom. Mnohokrát aj svojim vyhotovením zahradny domcek skutočne pripomína ozajstný dom. Prívlastok „zahradny“ nás informuje, že by to malo byť niečo, čo je umiestnené v záhrade alebo so záhradou nejako súvisí. Ide teda o malú samostatne stojacu stavbu umiestnenú na záhrade alebo pozemku pri rodinnom dome, alebo pri chalupe. Často sa stretávame so zahradnami domcekmi v malých záhradkárskych osadách, kde okrem funkcie skladu je domcek využívaný aj ako núdzové obydlie s možnosťou prenocovať. Súčasťou domceka na zahrade býva mnohokrát aj elektroinštalácia, či vykurovacie teleso.

Najčastejším materiálom použitým pri stavbe zahradneho domceka je drevo, ale využívajú sa aj iné stavebné materiály ako sú napr. betónové tvárnice, rôzne druhy muriva, oceľové konštrukcie, či lisované drevotriesky.  Zahradny domcek býva často opatrený presklenými časťami, ktoré obvykle tvoria okná a dvere. Súčasťou domceka môže byť aj prístrešok alebo zastrešená terasa. Strechu tvoria najčastejšie ľahšie krytiny ako napríklad tzv. fínsky šindeľ alebo aj polykarbonátový lexan, či ošetrený plech.

Veľkosti stavby a jej tvaru sa medze nekladú, ak však nechceme strácať čas pri vybavovaní stavebného povolenia, podlahová plocha zahradneho domceka by nemala presiahnuť 25 m². Na zahradny domcek postavený do tejto veľkosti bude postačovať ohlasovacia povinnosť. Domáci majster so šikovným pomocníkom si so stavbou zahradneho domceka hravo poradí. Pre tých menej zručných je na slovenskom trhu bohatá ponuka výrobcov aj predajcov zahradnych domcekov. Pri racionálnom výbere zahradneho domceka by však nad nízkou cenou mala vyhrať kvalitná ponuka s dostatočne dobrým ohodnotením už spokojných zákazníkov. Pri kúpe je dôležité zohľadniť aj doplnkové služby ako je doprava a montáži zahradneho domceka priamo u zákazníka. Rozhodnite sa pre mohutnejší typ stavby s použitím kvalitných materiálov, aby Vám zahradny domcek nerobil vrásky na čele, ale spoľahlivo slúžil.

Množstvo ľudí sa sťažuje na podnikanie a uvažuje o vlastnej firme. Majú podnikateľské nápady, ale realizácií je veľmi málo. Každý sa bojí, či to má zmysel, či jeho nápad bude úspešný, váha a uvažuje. Hneď na začiatok, každý kto sa len pýta sám seba a nič preto nerobí, tak nech sa do podnikania nepúšťa. Úspešní sú aktívni. A ak nie ste aktívni, tak máte oveľa vyššiu budúcnosť vo firme, kde budú sledovať vaše dlhodobé výsledky, ako v podnikaní, kde musíte stále myslieť o krok vpred a byť neustále v strehu.

buy-or-sellAk však vidíte cesty, ako sa dostať tam kde chcete byť. Ak vidíte možnosti, ktoré sa dajú využiť preto, aby ste sa stali úspešným v tom, čo vás baví, ste na dobrej ceste. Vaša mysel však musí byť nastavená na mód, ak sa niečo pokašle, viem, že to nejako vždy vyriešim, bez tohto to proste nejde.

Môže sa však stať, že všetko bude super premyslené, ale aj tak sa niečo pokašle. Môže sa zmeniť legislatíva, môžu vám odísť kľúčoví zamestnanci, čokoľvek, čo vás zastaví a vy budete uvažovať, čo idete teraz robiť.

Čo potom s firmou?

Predaj s.r.o. je v tejto dobe veľmi omielaný a už vôbec nie je taký zatracovaný ako dávnejšie. Ešte pár rokov dozadu, bol predaj firmy spájaný len s bankrotom a stratou všetkého podnikania. Teraz to už tak vôbec nie je, dokonca predaj sro môže predstavovať samotný biznis plán. Ale pekne po poriadku.

Aké sú teda reálne možnosti a ako to môže sklamaný, alebo unavený podnikateľ vyriešiť?

Podnikáte, ste úspešný, ale niečo sa pokašle a vy cítite, že musíte niečo urobiť, inak ide vaša firma do bankrotu.

Máte možnosť, že budete čakať a vaša firma pôjde do likvidácie. Táto možnosť je asi krajná a nie odporúčaná, ale v množstve prípadov sa stáva, že takúto firmu odkúpi iná väčšia korporácia aj s dlhmi a majitelia vlastne v konečnom dôsledku vôbec nedopadnú až tak zle.

business-handshake

Druhá, lepšia možnosť je uvedomiť si tento stav včas a konať. Predaj s.r.o. je celkom zložitý proces, ale v dnešnej dobe na všetko existujú firmy. Takže ak idete do niečoho takéhoto spojte sa s nimi. Sú to firmy, ktoré majú databázu firiem na predaj a ponúkajú ich potenciálnym záujemcom. Ak niekto aj hľadá s.r.o. na predaj, tak rozhodne sa radšej nechá prehovoriť odborníkom, ako krachujúcim podnikateľom.

V týchto firmách vedia, čo robia a majú perfektne zvládnutú legislatívu, takže sa nemôže stať Vám ani kupujúcemu, že by ste boli oklamaní, alebo podvedení. Všetko prebehne podľa pravidiel a vy možno ešte aj so zárobkom predáte svoju firmu na zodpovednosť sprostredkovateľa, takže nemáte dodatočné opletačky s kupcom, rieši ich za vás firmy, ktorá predaj s.r.o. zabezpečila.

Samotný predaj môže byť ešte aj efektívny. Ak si dáte všetky papiere do poriadku, nemáte žiadne podlžnosti, voči dodávateľom, odberateľom, ani štátu, vaša firma môže byť pre nového kupcu aj veľmi zaujímavá a môže byť ochotný za ňu zaplatiť oveľa viac, ako čakáte.

Prejdite si teda ešte pred celým procesom predaj s.r.o. na trhu, aká je dostupnosť, ceny a špecifikácie a obujte sa do predaja ako podnikateľ so zámerom predať a nie sa vzdať.

Rozhodujete sa aký výťah mate použiť vo vašom bytovom dome? Nepodceňte to, a venujte tomuto problému dostatok času. Nielenže bude slúžiť všetkým z celého bytového domu, ale je to aj dlhodobá investícia. A nakoniec ide aj o vašu bezpečnosť. Zvážte preto všetky alternatívy, ktoré máte v ponuke a vyberte si len tie, ktoré sú pre vás tie najlepšie. Tu je zoznam niekoľkých kritérií, ktoré hrajú veľkú rolu.

moderne-vytahyV prvom rade si musíte ujasniť či chcete váš súčasný výťah modernizovať alebo nie. Ak ste sa rozhodli pre nový výťah môžete si vybrať z dvoch verzií, a to trakčného výťahu alebo panoramatického. V prípade šachty si môžete zvoliť projektované šachty, ktoré sú buď sklenné, plechové alebo nakoniec murované.

Ak už máme jasno v týchto parametroch zostáva ešte zohľadniť tieto faktory.

Veľkosť a celková kapacita výťahu- tieto faktory sú, samozrejme, závisle od množstva ľudí, tvorí budú výťah využívať. Pri väčšom počte obyvateľov v celom bytovom komplexe by ste mali zvážiť väčší nový výťah. Je to jednoduchšie a praktickejšie, než dlhé čakanie. Štandardná veľkosť výťahu v bytovom dome je 3 až 8 osôb.

Bezpečnosť- bezpečnosť je najhlavnejší faktor. Predsa, vy budete cestovať výťahom každý deň, tak potrebujete mať istotu, že ste v bezpečí. Naše výťahy spĺňajú všetky normy EU.

Cena- po bezpečnosti je cena asi druhým faktorom, ktorý zaváži. Netreba zabúdať, že väčšie investície sa oplatia, ak chcete mať kvalitu a dlhotrvajúci produkt.

Dizajn- tento faktor je tiež dôležitý lebo ak si môžete vybrať pekný produkt, tak nie je dôvod prečo by ste si ho nevybrali.

Ďalším faktorom je jeho napríklad aj to, ako často si bude výťah vyžadovať servis. Servis výťahov je veľmi dôležitý a preto netreba podceňovať s jeho využitím. Je to rovnaké ako s prevenciou nášho zdravia.

Dúfame, že vám tieto rady pomohli a vybrali ste si ten správny výťah.

Posteľ patrí k základným kusom nábytku, ktorý by v spálni nemal chýbať. Skladá sa z rámu, roštov a matracov. V niektorých prípadoch sú postele doplnené o úložný priestor. V rámci Európy majú postele svoje štandardizované rozmery, spomedzi ktorých si zákazníci môžu vyberať.  Ide o rozmery 90 x 190 cm, 140 x 200 cm, 160 x 200 cm, 200 x 200 cm. Jedinou krajinou, v ktorej môžete očakávať o čosi iné rozmery je Veľká Británia.

postele-drevenePostele sú kupované najčastejšie na dobu niekoľkých rokov, preto je vhodné si zistiť o konkrétnych modeloch čo najviac a rozhodnúť sa správne. Tento kus nábytku by mal byť nielen originálny a moderný, ale predovšetkým by mali byť postele vyberané na základe ich kvality. Práve vďaka nej môže zákazník očakávať aj dostatočne kvalitný spánok.

Postele musia byť vyhotovované z kvalitných materiálov, aby boli dostatočne pevné. Medzi najkvalitnejšie postele sa zaraďujú postele z masívneho dreva, ktoré je materiálom pevným a celistvým. Finančne menej náročnou investíciou sú postele vyrábané z drevotriesky. Minimálna hrúbka materiálu, z ktorého sú postele vyrobené by mala byť 25 mm. Ak by bola hrúbka materiálu menšia, postele by boli vystavované nežiaducemu pruženiu, a tak by bolo ohrozené prepojenie jednotlivých spojov konštrukcie.

Okrem drevených materiálov sú dostupné postele z kovu, prípadne tiež čalúnené postele, ktoré vám poskytujú široký výber čalúnenia. Môžete tak postele bez akýchkoľvek problémov doladiť k zvyšku vašej spálne či k celkovému dizajnu vo vašom dome či byte.

Pre váš pokojný a zdravý spánok nie sú menej dôležité rošty. Málokedy sú súčasťou postelí, je však potrebné si ich dokúpiť. Ich funkciu nepodceňujte, pretože vďaka ich správnemu ukotveniu zabezpečujete pruženie matracov, a tak doprajete dostatočný oddych aj vášmu telu.

spanok-v-posteliPostele, ktoré sú vyššie vám umožnia jednoduchšie ranné vstávanie. Odľahčíte tak svoju chrbticu a kĺby. Pri výbere nezabúdajte ani na to, že sa určite nechcete prebúdzať ešte viac dolámaní… Reč je o tzv. kontinentálnych posteliach, ktoré sú špecifické najmä pre americké a západné krajiny. Predstavujú kombináciu vysokých postelí a tiež vysokých matracov. Kontinentálne postele môžu dosiahnuť výšku až okolo 70 cm od podlahy. Okrem pohodlného ranného vstávania, vám takéto postele zabezpečia dostatočnú vzdialenosť od prachu, nečistôt a baktérií, ktoré sa kumulujú predovšetkým na podlahe. Vysoké postele sú aj preto vhodné najmä pre alergikov.

Postele je teda dôležité vyberať podľa materiálu, z ktorého sú vyrábané, na základe ich rozmerov a v neposlednom rade na základe ich výšky. Tieto aspekty výrazne vplývajú nielen na kvalitu postelí, ale tiež na kvalitu vášho spánku.

Predaj s.r.o. nie je žiadna banalita, rovnako ako keď chcete už existujúcu s.r.o. kúpiť. Celý tento proces obsahuje veľa úskalí, ktoré je dobré, aby ste úspešne zvládli a dopredu sa o nich informovali, aby vám nič podstatné neuniklo. Jedna z najčastejších možností, ako sa podnikatelia zbavujú svojich s.r.o. firiem, je ich predaj.

predaj-sro-zmluvaZ právneho hľadiska, je to úkon, kde dochádza k prevodu obchodného podielu zo súčastného spoločníka na druhého. Pre spoločníka je tento spôsob zväčša najvýhodnejší a najrýchlejší. Dôvody na predaj existujúcej s.r.o. sú rôzne. Podnikatelia sa svojich firiem zbavujú hlavne kvôli ukončeniu podnikateľskej činnosti. Príčinou môže byť hlavne odchod ľudí do dôchodku, podnikanie je stratové, alebo sa nejakým spôsobom nepodarilo. Jedným z hlavných dôvodov, ukončenia podnikateľskej činnosti, alebo predaj sro sa v poslednej dobe stáva zavedenie daňových licencií.

Pokiaľ niekto vlastní spoločnosť s ručením obmedzeným, ktorá nevykonáva už žiadnu podnikateľskú činnosť, je zbytočné ju vlastniť a odvádzať z nej daň z príjmov. V tomto prípade je naozaj výhodnejšie ju predať. Núka sa otázka, prečo by mal niekto kupovať už existujúcu s.r.o., keď si môže založiť vlastnú? O kúpu “ready-made” s.r.o. majú záujem hlavne také podnikatelia, ktorí nemajú čas vybavovať veci súvisiace so zakladaním novej s.r.o., pri čom by stratili veľa času na úradoch, vybavovaním zmlúv, podpisovaným listín a podobne. Čas vybavenia pri kúpe ready-made s.r.o. môže trvať kľudne len dva týždne, no v niektorých prípadoch až dva mesiace. Pokiaľ toto všetko však porovnáme so zakladaním novej s.r.o., sme stále popredu. Ďalším z dôvodov kúpy existujúcej firmy na Slovensku môže byť aj prípad, keď má podnikateľ obavy, že by dostal od daňového úradu pri žiadosti o registráciu DPH, zloženie vysokej zábezpeky, ktorej suma sa môže vyšplhať od 1000 až do 500 000 eur. Pokiaľ je tu táto hrozba, že bude platiť vysokú zábezpeku na DPH, ako keby platil pri kúpe hotovej s.r.o., ktorá už je ako platca s DPH registrovaná, je to výhodnejšie, ako zakladanie novej s.r.o. Pokiaľ kupcovi nehrozí žiadne riziko, je to ten najlepší prípad.

firma-predanaRizikám sa dá predísť tým, že každý jeden potenciálny kupca bude oboznámený s celou históriou firmy, kde nie je nič zamlčané. Spoločnosť, ktorá je určená na predaj musí zodpovedať stavu požiadaviek, ktoré riziko pre kupujúceho a kohokoľvek iného, zainteresovaného minimalizujú. Najzákladnejšie kritérium predávanej spoločnosti je nemať vôbec žiadne záväzky. Musí byť na 100% v nulovej výške a takisto aj výška majetku sa musí rovnať výške jej vlastného imania. Firma môže ale i nemusí byť registrovaná ako platca DPH. Pokiaľ má predávaná firma nejaké záväzky, nevadí, treba na nich však upozorniť vopred a takisto aj so všetkými skutočnosťami a výškou záväzkov a možnosťami, ako ich vyrovnať. Pokiaľ poznáme výšku záväzkov, je dôležité si overiť či ich výška neprevyšuje cenu majetku spoločnosti. Pokiaľ áno, na danú firmu by nemal byť vyhlásený žiaden konkurz, pokiaľ má firma viac ako jedného veriteľa. Radšej vždy všetko skontrolujte dva krát, akoby ste sa mali pozastavovať na prehliadnutými vecami, alebo dlhmi, ktoré bude treba povyrovnávať. Všetky potrebné informácie dostanete u ekonómov. Nezabudnite si dobre prezrieť históriu firmy, pokiaľ nejakú má. Výpisy z minulosti vám môžu napovedať, či je všetko v poriadku, alebo nie a až potom môže predaj s.r.o. prebehnúť v poriadku.

V dnešných dňoch nie je na škodu, ak človek dokáže šikovne pracovať s počítačom a využívať možnosti, ktoré s ním a internetom prichádzajú. Pre všetkých tých ľudí, ktorí chcú kráčať s dobou, prípadne zlepšovať už nadobudnuté poznatky alebo získať lepšiu pracovnú pozíciu sú k dispozícii it kurzy.

it-kurzy-keyboardIT kurzy sa zameriavajú na prácu s počítačom, internetom a naučíte sa tiež využívať služby emailu. Bližšie spoznáte Microsoft Office a zoznámite sa tiež s grafikou, web grafikou. Okrem bežných prác s počítačom vám IT kurzy dajú možnosť naučiť sa ako postupovať pri tvorbe a programovaní web stránok a zoznámite sa s webdesign-om. To však nie je všetko, prihlásiť sa môžete na IT kurzy so zameraním na internet marketing a reklamu alebo so zameraním na serverové operačné systémy a siete, databázy, SQL servery, alebo na IT kurzy so zameraním na programovacie jazyky. Ponuka je široká a prakticky zameraná, čo sa neskôr nepochybne odrazí aj vo vašom živote. Príprava prezentácie v PowerPointe už pre vás nebude nič zložité a rovnako ľahko vám to pôjde s Outlookom. IT kurzy vám ukážu, ako si pomocou počítačovej techniky možno uľahčiť každodenné, ale aj príležitostné činnosti.

Mohlo by sa zdať, že IT kurzy budú zamerané na mladšie generácie, v prípade ktorej sú počítače každodennou súčasťou ich dní, no nie je to pravda. IT kurzy sú  k dispozícii aj pre seniorov, ktorí môžu príjemne stráviť svoj voľný čas a zároveň sa naučiť čosi nové.

IT kurzy sú rozdelené podľa zamerania. Pred prihlásením sa na IT kurz je dôležité oboznámiť sa s tým, čo všetko bude obsahom konkrétneho kurzu, aby ste vedeli, do ktorého z nich sa máte prihlásiť. Začiatočníci by sa mali zamerať skôr na IT kurzy, kde sa oboznámia s úvodnými informáciami a prácou s počítačom. Na základe týchto vedomostí budú schopní následne pracovať na ďalších IT kurzoch, kde budú môcť svoje základné počítačové kompetencie zas o niečo nové rozšíriť.

it-kurzy-skupinove-kurzyAk sa rozhodnete, že takéto IT kurzy absolvujete, mali by ste si vybrať spoľahlivé a najmä akreditované spoločnosti. Jednou z nich je aj spoločnosť IT LEARNING SLOVAKIA, ktorá Vám po absolvovaní kurzov vystaví certifikát, ktorým budete môcť svoje nadobudnuté vedomosti a schopnosti aj dokladovať. Pretože tam kde slová nestačia je dôležité mať pripravený dôkaz! Ak by pre niekoho boli IT kurzy príliš náročné, nie je potrebné panikáriť, pretože budete mať možnosť kurz opakovať bezplatne ešte raz.

Cenová relácia IT kurzov sa pohybuje vo výške niekoľkých stoviek eur, ktorá sa môže zvyšovať, ale tiež môže klesať, a to v závislosti od typu kurzu, ktorý si zvolíte.

Nezabúdajte, že vždy sa je čo učiť. V tomto prípade je to práca s počítačom, ktorá si k vám hľadá cestu cez IT kurzy.  Dajte šancu príležitostiam, ktoré sa pred vami otvárajú a prihláste sa na zaujímavé a obohacujúce IT kurzy!

Manipulačná technika zahŕňa takých pracovných „pomocníkov“ ako napríklad ručne vedené vozíky, vozíky s výsuvným zdvíhacím zariadením, čelné vysokozdvižné vozíky, ťahače, vysokoregálové zakladače, zdvíhacie plošiny a pod.

manipulacna-tecnika-vysokozdvizny-vozik-1Vysokozdvižný vozík predstavuje mobilný stroj používaný na manipuláciu s materiálom alebo nákladom. Manipulačná technika v podobe vysokozdvižných vozíkov patrí medzi mimoriadne obľúbené nástroje na presúvanie tovarov na kratšie vzdialenosti.

Podobným zariadením ako je vysokozdvižný vozík je tiež nízkozdvižný vozík alebo kontajnerový prekladač. Tieto stroje sú dnes už bežnou súčasťou väčších skladov. Podobných vozíkov je hneď niekoľko typov.

Ručne vedený vidlicový zdvíhací vozík predstavuje pre jeho majiteľov a používateľov ekonomické riešenie pre akýkoľvek typ práce. Máte možnosť využívať ho ako klasický základný ručný vidlicový zdvíhací vozík s nosnosťou 2200 kg alebo tiež ako nožnicový vidlicový zdvíhací vozík.

Nízkozdvižný vozík alebo inak aj paleťák je ručne alebo elektromotorom ovládané a poháňané zariadenie, určené na manipuláciu s prispôsobenými paletami a debnami. Použitie je obmedzené na rovné spevnené plochy ako sú výrobné a skladové haly, nakladacie rampy alebo korby nákladných automobilov.

Čelný elektrický vysokozdvižný vozík vám pomôže pri vykonávaní širokého spektra činností. Elektrický vozík vám oproti vozíkom so spaľovacím motorom ušetrí peniaze za energie a je tiež šetrnejší k životnému prostrediu a z hľadiska emisií neporovnateľne bezpečnejší pre zamestnancov. Ako všetko vo svete aj manipulačná technika sa vyvíja a posúva vpred, preto už neplatí, že vozíky poháňané elektrinou sú vhodné iba pre použitie vo vnútri. Výkon, spoľahlivosť a robustnosť moderných elektrických vozíkov ich používateľom zaručí bezproblémovú prevádzku aj vo vonkajších priestoroch a aj v tom prípade, že vám počasie nepraje. Už sa viac nie je treba obávať nepriaznivého počasia.  Bočná výmena batérie Vám zaručí plynulé využitie vysokozdvižného vozíka aj počas niekoľkých pracovných zmien. Dlhé odstávky budú odteraz už len minulosťou.

manipulacna-technika-vozik-2

Manipulačná technika v sebe skrýva aj mnoho iných nástrojov a zariadení. Jedným z nich je zdvíhacia plošina, ktorá je umelou plošinou. Toto zariadenie možno posúvať nahor vo vertikálnom smere alebo v širšom zmysle predstavuje plošinu, ktorú je možné posúvať nahor vo vertikálnom aj horizontálnom smere.

Ťahače takisto nájdete pod názvom „manipulačná technika“. Pomôžu vám predovšetkým s rozmernejšími nákladmi. Pomocou ťahačov budete môcť premiestniť  viac nákladu súčasne. Takáto manipulačná technika umožňuje znížiť jazdné trasy a ušetriť počet zamestnancov.

Manipulačná technika zahŕňa všetky tie zariadenia, ktoré nepochybne uľahčia a spríjemnia prácu v skladoch či s nákladmi rôzneho druhu. Medzi ďalšími nástrojmi manipulačnej techniky zákazníci môžu nájsť hrebeňový alebo hydraulický zdvihák, žeriav či nástenné, alebo stavebné zdvíhadlo.

Manipulačná technika chce byť pre svojich používateľov v prvom rade nápomocnou, a preto sa takáto investícia vždy oplatí!

Slovné spojenie ponúkam sex evokuje vo mne, že ja musím niečo robiť. No vlastne môžem, ale ešte skôr ako by som ja niečo rozohrala, nájde sa obrovské množstvo dievčat, ktoré sa týmto živia, alebo len bavia. Najväčšiu ponuku erotických lsužieb má samozrejme internet, stačí si len do vyhľadávača zadať tieto dve zázračné slová (ponúkam sex) a hneď sa vám otvorí množstvo portálov s touto tematikou napríklad vip18.sk alebo cajocky.sk . Výberom dám, poskytujúcich túto službu sa môžu pochváliť aj nočné bary a nesmieme zabudnúť na starú dobrú klasiku, teda na noviny, v ktorých sú ukryté inzeráty, ktoré ponúkajú erotické služby. Každý zo spôsobov ako nájsť krásnu spoločníčku a pomaznať sa s ňou je niečím atraktívny, zaujímavý a iný. Internet dáva možnosť vzhliadnuť viac fotografií slečny, alebo panej, ktorú si vyberiete, noviny sú zase tajomnejšie a mnohé z inzerátov neobsahujú fotografie. Kluby sú najotvorenejšie a nezostávate v zákryte, ale idete priamo na vec. Je teda celkom na vás, čomu dáte prednosť.

fit1

Zaujíma vás, čo to znamenajú erotické služby bližšie? Tieto služby sú veľmi rozmanité a závisia od poskytovateľky, čo chce robiť a čo už nie. Vy si na začiatku musíte vybrať z veľkého množstva krásnych žien a súhlasiť s jej pravidlami hry a zároveň jej predostrieť svoje predstavy o vašich spoločných chvíľach. Takže pekne poporiadku, dievčatá ponúkajúce sex, ktoré nájdete na internetových stránkach ponúkajú niekoľko zaujímavých možností na sex. Tak v prvom rade si môžete vybrať sex cez internet, v podstate je  to najbezpečnejší spôsob, ale pomôcť si k vyvrcholeniu budete musieť sami. Slečna s vami komunikuje a môžete sa na ňu aj pozerať, avšak dobre si budete robiť vlastnými silami. Ak vás toto nezaujalo, prichádza k osobnému stretnutiu, takže buď navštívite jej sex privát, alebo príde ona za vami. Nevýhodou je, že tým sa to oddiaľuje. Veď šanca, že to budete mať na skok od domu je pomerne malá. Hoci, človek nikdy nevie. Vrátim sa k sex privátu, aby ste si vedeli predstaviť, čo to teda je, ide o súkromný byt určený špeciálne na realizovanie vyššie spomínanej služby. Na takomto byte sa nachádzajú jedno až tri dievčatá.

ss_girl

Pre prípad, že by sa vám zachcelo aj viac ako jedno krásne ženské telo. Dámy ponúkajúce sex to samozrejme nerobia zadarmo, takže sa pripravte na nie malé platby za vašu rozkoš. Tieto detaily s so svojou vyvolenou dohodnete vopred. Ak sa vám však nepáči ísť niekam zo svojho bytíku, pokojne si môžete slečnu zavolať k sebe. Toto sa označuje ako sex escort. Jednoznačne je to pohodlnejšie, ale skrýva sa s tým aj množstvo nevýhod. Hlavne je to drahšie ako sex privát a nedá sa to tak ľahko zrušiť, v prípade, že by ste si to rozmysleli a ešte je tu aj možnosť odmietnutia zo strany ženy, najmä ak ste mimo jej mesto alebo sa jej nebude len chcieť niekam ísť, prípadne sa zľakne. Sex escort sa neposkytuje len u vás doma, ale aj na hoteloch, takže tu sa už to vaše pohodlie trošku stráca, pokiaľ sa v tom hoteli nenachádzate. V tomto bode už vieme, že to nebude zadarmo a aj kde sa to bude odohrávať, teraz treba zhrnúť, čo býva ponukou za vaše peniaze. Z erotických služieb to sú najmä Reálny klasický sex, tak tak, pre klasikov klasika. Potom tu máme orálny sex, masturbáciu, alebo šesťdesiatdevinu, či sex do trojky podľa vlastného vkusu. Tým myslím dve ženy a muža alebo dvoch mužov a ženu. Zrejme nemusím vypisovať všetky sexuálne praktiky, veď sami viete, čo máte radi a už som spomínala, je to na vašej dohode so slečnou.

vip18-sexzoznamka

Máte teraz živú predstavu, čo by ste chceli? Tak len do toho a vyberajte si ako sa vám

uráči. Hlavne si to užite!

Na svete existuje len málokto, kto by doteraz neskúsil ako víno chutí. Veľa skúsených someliérov vína dokáže to, či je víno naozaj kvalitné, odhadnúť čo i len na jeden pohľad.  Nájsť kvalitne vino je však pre príležitostného konzumenta veľmi namáhavé, avšak nie je to nemožné. Dôležité je orientovať sa na základe určitých parametrov.

Cena: Pri výbere kvalitného vína už dávno neplatí pravidlo, čím vyššia bude jeho  cena, tým bude víno kvalitnejšie. Cenu môže ovplyvniť napríklad aj to, či sa pri fľaškovaní použil korkový uzáver, ktorý cenu vína mierne zvýši. Rovnako to neplatí ani v prípade archívnych vín. Cena neovplyvňuje ich kvalitu, pretože tú získavajú skladovaním.

Druh odrody viniča: Za zrod vína sa považuje starovek, jednotlivé štádia kvality si víno získavalo až postupom času, vďaka zlepšovaniu výrobných procesov a pestovaním vínnej révy. Pod pojmom kvalitné víno si nejeden skúsený someliér vybaví vína, ktoré sú vyrobené z najkvalitnejších odrôd viniča.  V prípade bieleho vína sú to odrody Sauvignon Blanc, Rízling rínsky, Chardonnay a Tramín červený. Kvalitné víno z červeného hrozna je z týchto odrôd: Cabernet Sauvignon, Pinot Noir, Syrah a Merlot. Odroda viniča je parameter, ktorý ovplyvní výslednú kvalitu vína najviac.

Podávanie: Kvalitu vína a celkový dojem z neho ovplyvňuje aj jeho podávanie. Je dôležité, aby bolo dodržané jeho správne vychladenie. Určenie stupňa vychladenia je pre všetky druhy rozdielne. V prípade bieleho vína je ideálne podávať víno pri teplote  od 8 do 12°C. Existujú však aj niektoré druhy bielych vín, ktoré je lepšie servírovať pri menšej teplote, a to 6°C. Červené vína by sa mali podávať o niečo teplejšie. Ideálna teplota je v rozmedzí od 15 do 20°C. Ľahšie červené vína majú optimálnu hranicu vychladenia od 15 do 18 °C, v prípade plných a archívnych červených vín je to rozmedzie od 18 do 20 °C. Ružové víno sa odporúča servírovať pri teplote od 12 až do 14 °C.

Manželská posteľ s úložným priestorom je vhodná predovšetkým pre všetkých tých, ktorí nemajú v domácnosti priestor navyše. Úložný priestor môžete využiť na odkladanie rozličných vecí. Či už na odkladanie hračiek, domácich prostriedkov, oblečenia a podobne. Väčšina užívateľov využíva manželské postele s úložným priestorom na odkladanie posteľnej bielizne, no z hygienických dôvodov sa to neodporúča.

Ak obzeráte manželskú posteľ s úložným priestorom, je dôležité všimnúť si či má posteľ v cene aj rošt, alebo nie. Ak je manželská posteľ s úložným priestorom v ponuke bez roštu, mali by ste si zakúpiť rošt s bočným výklopom, aby ste sa mohli dostať do úložného priestoru jednoducho a bez výraznejšej námahy. Pri výbere roštov je dôležité brať ohľad na váhu užívateľa a či budete posteľ užívať dvaja alebo jeden.

manzelska-postel

Veľmi populárnymi sa v súčasnosti stali drevené manželské postele. Manželská posteľ s úložným priestorom je dostupná aj v tomto drevenom prevedení.  Zákazník tak získava nielen moderný dizajn, ale aj manželskú posteľ s praktickým využitím. Drevená manželská posteľ s úložným priestorom dokáže svojou pevnosťou a masívnosťou poskytnúť užívateľom dostatok pohodlia. Zabudovanie úložného priestoru je jednoduchšie v prípade drevených postelí z drevotriesky ako z masívu. Najjednoduchším spôsobom je použitie konštrukcie postele, na ktorú sa následne osadí vyklápací rošt. Po otvorení roštu (vyklopení) sa Vám sprístupní úložný priestor. Úložný priestor je pod celou plochou matracu, takže dokáže pojať aj predmety väčších rozmerov. Takýmto spôsobom uložené predmety je odporúčané skladovať v igelitových vreciach, keďže pod matracom nie je možné zaručiť bezprašnosť.

Okrem drevených postelí je v dnešnej dobe k dispozícii aj čalúnená manželská posteľ s úložným priestorom. Ak preferujete kovové manželské postele, v takom prevedení sa s úložným priestorom nezvyknú vyrábať. Spôsob, akým je úložný priestor do postele zakomponovaný, závisí hlavne od jej konštrukcie. Pri niektorých druhoch postele, ako sú napríklad spomínané kovové postele, sa pre prílišnú komplikovanosť často od úložného priestoru upúšťa. Pod manželskou posteľou tak zostáva nevyužitý priestor. Náhradným riešením môže byť v tomto prípade použitie boxov na kolieskach, ktoré sa pod posteľ zasúvajú. Tieto boxy by mali byť uzatvárateľné s hladkým povrchom. Výsledným efektom sú manželské postele s úložným priestorom a s dostatočným objemom. Viacerých zákazníkov však odrádza predstava narušenia estetického dojmu miestnosti použitím plastových boxov neladiacich so zvyškom miestnosti .

Manželská posteľ s úložným priestorom je predávaná vo väčšine prípadoch spolu s pripevneným matracom na vyklápacom systéme. Nie je teda potrebné dokupovať matrace samostatne.

Cena manželskej postele s úložným priestorom sa pohybuje vo výške niekoľkých sto eur. Mení sa v závislosti od jej dizajnu a rozmerov.

Biznis, ktorý predstavujú záhradné chatky zažíva v poslednom období výrazný rast. Je všeobecne známe, že všelijaké záhradné domčeky, chatky, terasy či dokonca hojdačky začali byť súčasťou takmer každej záhrady. Prečo je to tak? Je to celkom jednoduché. Čoraz viac ľudí túži po dome so záhradou či aspoň nejakom mieste, aj mimo domu, kde by mohlo aspoň pár dní relaxovať a vychutnávať krásu prírody, či záhrady plnými dúškami. Práve tieto záhradné komponenty im poskytujú jedinečnú príležitosť zaobstarať si to, po čom túžia.

Firmy, ktorých podnikateľská činnosť obsahuje návrh a realizáciu týchto objektov do záhrady sa teda tešia čoraz vyšším ziskom. Nie je tajomstvom, že tento biznis je pomerne náročný a to z viacerých dôvodov. Je potrebné zamestnať väčšie množstvo ľudí, pretože každý má na starosti inú časť povinností. Jedna vec je navrhnúť záhradnú chatku, či iný komponent do záhrady. Na to sa špecializujú návrhoví dizajnéri, ktorí po konzultácii s architektmi vykúzlia vašu chatku presne podľa vašich predstáv. A tu už sú potrebné hneď ďalšie dva typy zamestnancov, a to tí, ktorí sa postarajú o realizáciu záhradnej chatky, teda ju z materiálu, ktorý majú k dispozícii postavia, no a samozrejme, ako inak, dohliada na nich nejaký vedúci, či manažér, ktorý má na starosti nie len hladký priebeh stavby chatky, ale aj platbu od klientov, či presvedčenie sa o ich maximálnej spokojnosti.

Podnikatelia, ktorí podnikajú v tejto oblasti sa ale nesťažujú na zložitejšiu organizáciu či vyššie náklady na materiál, ktoré rok od roka stúpajú. Sú spokojní, pretože spolu s týmto sa počet klientov, ktorí majú záujem o ich produkty neustále zvyšuje, a tak majú o prácu postarané. Viac zákaziek samozrejme prijímajú v lete, pretože práve vtedy je obdobie, kedy ľudia radi trávia čas na záhrade spolu s rodinou a chcú mať čosi, čo ich pobyt v záhrade ozvláštni a spríjemní. V zime je takzvané hluché obdobie, kedy je týchto zákaziek pomenej, to však podnikateľom nevadí, pretože financie zabezpečené v lete im pokojne vydržia do nasledujúcej jari, kedy sa potom ponuky na prácu znova začínajú pozvoľna objavovať.

Tento biznis je však aj náročný a to hneď z dvoch dôvodov. Prvým je samozrejme stále rozrastajúca sa konkurencia, ktorá sa objavuje vďaka čoraz väčšiemu dopytu po záhradných komponentoch tohto typu. Vznikajú nové a nové firmy, ktoré prichádzajú s rôznymi trikmi ako sa udržať na trhu a vedieť predať svoje produkty. To na druhej strane vyhovuje zákazníkom. Tu sa však dostávame k dôvodu číslo dva, ktorým sú zvyšujúce sa nároky zákazníkov na tieto firmy. Isteže má všetko svoje pre a proti, no faktom stále zostáva, že v tomto druhu biznisu sa oplatí podnikať.

Webový marketing, i-marketing, elektronický marketing, online marketing, či jednoducho povedané internetový marketing. Všetky spomenuté termíny v sebe skrývajú skupinu viacerých činností, praktík a postupov , ktorých snahou je naplniť stanovené ciele, a teda získavať nových zákazníkov, udržať si ich a ich návštevu premeniť na obchod.  Predstavuje kvalitatívne novú formu marketingu, ktorá sa neprestajne rozvíja.

internetovy-marketing

Internetovy marketing predstavuje spojenie oblastí marketingu a  internetových technológií a nástrojov propagácie a komunikácie v digitálnom priestore. Dá sa definovať tiež ako spôsob, ktorým je možné dosiahnuť požadované marketingové ciele prostredníctvom internetu (JANOUCH, 2011). V prípade niektorých trhových segmentov (najmä v prípade mladých ľudí) je už tento spôsob marketingovej komunikácie efektívnejší ako bežná reklama (FREY, 2011). Internet je dnes využívaný širokou verejnosťou, a tak niet pochýb, že reklama propagovaná internetom bude dostupná takmer každému!

Internetový marketing  sa odohráva v špecifickom priestore internetu a vychádza z praktík klasického marketingu.  Internetový marketing prepája kreatívne a technické aspekty internetu, čo predstavuje dizajn, rozvoj, inzerovanie a nakoniec predaj. Ponúka napríklad také nástroje ako firemný blog, e-mail marketing alebo SEO. Všetky nástroje, ktoré internetovy marketing využíva slúžia predovšetkým na zviditeľnenie jednotlivých webových stránok internetu. S ich pomocou sa zvýši nielen návštevnosť konkrétnej internetovej stránky, ale aj jej kúpny potenciál, čo znamená, že sa z návštevníkov stávajú zákazníci.

Internetový marketing slúži najmä rýchlemu priblíženiu sa klientom. Pomáha lepšie porozumieť zákazníkom, ich predstavám a požiadavkám.

V súčasnosti existuje niekoľko definícií a delení cieľov internetového marketingu. Často využívaná je však schéma tzv. online marketingových 5S:

  • sell: zvýšenie objemu predaja služieb prostredníctvom digitálnych technológií
  • serve: internetový marketing slúži ako nástroj pre poskytovanie služieb s pridanou hodnotou
  • speak: internetový marketing slúži na komunikáciu so zákazníkmi
  • sizzle: prostredníctvom internetového marketingu prebieha budovanie značky, ktorou sú následne ovplyvňovaní zákazníci

Internetový marketing môže tiež využívať bannerovú reklamu, advergaming. Môže vytvárať rôzne komunity a vernostné programy. Medzi nástroje internetového marketingu sa zaradzujú aj e-shopy, blogy, diskusné fóra, sociálne siete, virtuálne svety a mnoho ďalších.

Pre internetový marketing je dôležitý najmä internetový vyhľadávač, prostredníctvom ktorého sa  odberateľ môže dozvedieť o viacerých dostupných stránkach, s pomocou ktorých má zákazník šancu nájsť to, čo hľadá.  V prípade internetového marketingu je preto dôležité zaujať nielen samotného zákazníka, ale aj internetový vyhľadávač. A to až do takej mieri, aby sa konkrétna webová stránka vyskytla čo najvyššie vo výsledkoch vyhľadávania.

Prostredníctvom internetového marketingu zvýšite výkon marketingových aktivít a budete dominovať nad konkurenciou! To všetko len aplikovaním účinnej reklamnej stratégie, meraním efektivity reklamy a prostredníctvom kvalitnej správy kampaní.