Deca durabolin a jeho využitie

V zdravotníctve je jeden z oľúbených steroidov aj deca durabolin. Používa sa na širšiu škálu ochorení, od tých, kde je negatívna dusíková bilancia, osteoporóza aj vrátane tej, ktorá vzniká pri dlhodobej terapii kortikosteroidmi, podobne ako pri iných steroidoch, rekonvalescencia po ťažkých infekciách, operáciách a popáleninách, metastázujúce nádory prsníkov alebo pri terapii cytostatikami a rádioterapii.

Deca durabolin sa ako steroid objavil na trhu v 60.rokoch a patril vtedy k najobľúbenejším dopingovým prostriedkom práve v dobe, kedy bolo riziko dopingovej kontroly veľmi nízke.

V literatúre kde je tento steroid spomínaný, je vyzdvihnutá jeho schopnosť zvyšovať silu v prípade prísunu dostatočne veľa bielkovín, ale takisto aj potláča bolesti v kĺboch ako sú kolená, plecia a lakte v dôsledku vysokého zadržiavania vody v týchto oblastiach.

Okrem klasických vedľajších účinkov z jeho užívania sa pomerne často vyskytuje aj zlá zrážanlivosť krvi, čo sa prejavuje aj častým krvácaním z nosa. Pečeň je zaťažovaná len minimálne, čo je dosť výnimočná vlastnosť pri bratí steroidov.

Najlepšie štatistiky čo sa týka výsledkov pri braní steroidov sa dosahujú pri týždennom dávkovaní a to 2-4mg prostriedku na kg hmotnosti. Nižšie dávky len veľmi zriedka uspokoja užívateľa, pretože výsledky sa ani zdaľeka nedostavia v takej sile ako pri vyššie spomenutej dávke.

Prekvapivo ani pri vyšších dávkach neplatí, že čím viac, tým je výsledok lepší. Najlepšie je 4 mg na kilogram váhy na týždeň.

Často sa stretávame s tým, že deca durabolin sa používa aj s inými anabolicko-androgénnymi steroidmi, napríklad s methadienone testosteron a mix prostriedkami, s ktorými údajne vytvára kombináciu pre zisk masívnej svalovej hmoty.

V príprave na súťaž sa často použávajú kombinácie s inými steroidmi, ako je stanozolol, oxandrolone a trenbolone.

Pre vekovo starších užívačov steroidov, alebo pre tých, ktorí už mali problémy s pečeňou a nechcú aby im dané vedľajšie účinky zničili ich zdravie ešte viac, deca durabolín sa odporúča kombinovať s testosterone undecanoate formou injekcie do svalu.