Čo vlastne znamená nábytok na mieru?

Prečo by ste si mali vybrať nábytok na mieru?

Hodnota nábytku na mieru spočíva vo viacerých bodoch. Možno to vyrieši vaše problémy s veľkosťou  priestoru (obrovský priestor, miniatúrny priestor). Možno to vyrieši problém alebo poslúži účelu, ktorý ešte väčší svet dizajnu zatiaľ nevyriešil (Napríklad atraktívny nábytok pre mačky, či trendy prístrešok pre športový kočík!). Alebo možno len spája vaše vízie a sny a tvorí z nich realitu. Nábytok na mieru môže mnohokrát vyriešiť významné problémy spôsobom, ktorý by mohol kompenzovať ďalšie náklady.

Predstavte si, že máte veľmi veľkú izbu - ak sa rozhodnete pre jednu sedačku alebo gauč, ktorý si kúpite v obchode, priestor by mohol vyzerať riedko, ale niekoľko pohoviek spolu môže byť buď vizuálne príliš ohromujúcich, alebo príliš zhodných. Prispôsobená pohovka, poskytuje riešenie, ktoré premení dlhé a úzke rozloženie na vynikajúci priestor na relaxáciu.

V menšom priestore zas musia prispôsobené položky poskytovať maximálnu funkčnosť. Napríklad maximalizovanie miniatúrneho priestoru do detskej telocvične... Ak hľadáte viac funkčných príkladov, spomeňte si na vynaliezavé skladovacie systémy alebo konvertibilný nábytok.

Vlastný kúsok vám tiež šetrí čas hľadaním niečoho, čo tam práve nie je. Môžete stráviť hodiny hľadaním ideálneho čela postele, ktoré by pokrývalo celú stenu spálne a ponúka skryté úložné priestory alebo kabrioletový stôl, ktorý vychádza z malého bistra, niečoho s priestorom pre osem, a nikdy nenájde presne to, čo chcete.

Na konci dňa nič neprekonáva ten pocit, že sa ponorí do dokonalého kusu nábytku. Možno sa vám nedarí nájsť tento dokonalý kúsok vo veľkoobchodoch s nábytkom,  ale je úplne možné ho vytvoriť s pomocou vášho návrhára...

Poznámka o nákladoch…

Vzhľadom na to, že na trhu s nábytkom dominujú lacní maloobchodníci s „rýchlou módou“, je ľahké vyhodnotiť cenu nábytku na mieru ako príliš drahú. Je dôležité pamätať na to, že pri nábytku na mieru nezískate niečo, čo sa hromadne vyrába v zámorí. Váš jedinečný kus je vyrobený špeciálne pre vás miestnymi remeselníkmi. A to má hodnotu, ktorá kompenzuje cenu.

Rate this post