Keď sa jedna + jedna rovná trom

Príbehy založenie rodiniek sú rôzne. Kým nejakým párom sa „to“ proste prihodí iný zakladá rodinku vedome a postupne sa pripravuje na potomka. Niekedy sa však stane, že potomok nie a nie prísť, a mladý pár po dieťatku tak veľmi túži.

Klasicky to vyzerá asi takto. Mladí zaľúbenci sú spolu veľmi šťastní, vezmú sa a chcú mať deti. Niekomu sa pošťastí hneď, inému to zase trvá, niekedy pár mesiacov, niekedy aj roky... Mladé nádejné maminky potom často zažívajú sklamanie, keď „to“ zase dostanú...

Ako predchádzať sklamaniu? Ako rozpoznať príznaky tehotenstva od PMS? Ako sa k tomu celému postaviť, keď to už nejaký ten piatok trvá? Nižšie sa môžete dočítať rady od skúsenej gynekologičky, ktoré už pomohli nejednej „snažiacej sa“ maminke.

Recept na dieťa? Milujte sa. Tak často ako je to možné. Plodné neplodné dni. Telo môže každý mesiac fungovať trochu inak a do jeho procesov nikdy úplne neprenikneme, na ovulácie nenájdete 100 percentné tabuľky. Neverte žiadnym príznakom. Nikdy. Veľmi ľahko si ich vieme vsugerovať a veľmi ľahko si ich vieme spliesť s príznakmi PMS. Test si urobte tak 10 dní po vynechaní menštruácie. Je pozitívny? Ste tehotná! Je negatívny? Neznamená to aicky, že tehotná nemôžete byť, je možné, že to len test nebol schopný zaznamenať. Počkajte pár dní a ak sa menštruácia nedostaví, zastavte sa u svojho lekára.

Rozumiem, že čakanie vie byť náročné. Chce to ale veľkú trpezlivosť. Zavrite stránky o tehotenstve, prestaňte sa zaoberať tým, aký športový kočík svojmu potencionálnemu dieťaťu kúpiť a zamerajte svoju myseľ na niečo iné. Pred dieťaťom je vhodná doba na malé úpravy bytu, nepotrebujete nejakú malú rekonštrukciu? Čo tak sa zamerať na nábytok na mieru? Nepotrebujete rozkladacie postele? Pre návštevu sú ideálne.

Skrátka zamerajte sa na niečo iné a dajte tomu voľný priebeh. Držíme palce

Rate this post