Pečiatky

Skôr ako si zadovážime pečiatku, pri rozhodovaní akú by sme mali myslieť na to, na aký účel ju budeme využívať. Dnes nájdeme totiž veľké množstvo druhov pečiatok, rozdelené práve podľa účelu používania. Zvážime, či budeme pečiatku používať v kancelárii, alebo na cestách, množstvo pečiatkovania a počet informácií, ktoré na nej chceme mať.

Obchody, či už kamenné alebo internetové ponúkajú široký výber druhov pečiatok a výrobu podľa vašej predstavy. Preto je dobré vybrať si kvalitného a spoľahlivého výrobcu, aj keď pečiatka má účel rovnaký a v podstate veľmi jednoduchý, no bude to práve naša vizitka toho, čo chceme prezentovať, preto treba dobre zvážiť aj informácie, ktoré na ňu umiestnime.

Zhruba by sme mohli pečiatky rozdeliť na pečiatky na pečiatky drevené a pečiatky plastové. Plastové pečiatky sú peciatky vhodné hlavne do kancelárií, tým že su samonamáčacie, používajú sa na každodennú prácu.

Vysoká kvalita, moderný dizajn, dynamický vzhľad, kryt sa vyrába z mäkkého plastu. Sú určené pre tých, ktorí potrebujú mať pečiatku stále pri sebe. Robia sa v rôznych veľkostiach v závislosti od rozsahu informácií, ktoré by mala pečiatka obsahovať.

Tieto pečiatku sa robia aj vo vyššej triede, ktorá je síce málo drahšia, ale testy životnosti dokázali, že táto profesionálna trieda (odporúča sa hlavne značka pečiatok Trodat Professional) je jednoznačne najodolnejšou samonamáčacou pečiatkou na svete.

Ďalej môžu byť plastové pečiatky aj pečiatky vreckové, ktoré sú malé, spratné a slúžia na pečiatokovanie na doma alebo na cestách. Drevené pečiatky môžu ale po väčšine neobsahujú samonamáčaciu plochu, preto sú menej flexibilné ale o nič menej používané. Nájdeme ich napríklad na poštách alebo u doktorov. Väčšinou sa na ne zmestia 3 alebo 4 riadky textu. Pečiatka je v podstate nezničiteľná, vysoko odolná a pri zmene informácií sa musí meniť celá gumená podložka, čo však nie je nákladná položka, ako i samotná pečiatka, ktorú si môže dovoliť naozaj každý.