Pre aký výťah sa rozhodnúť?

Rozhodujete sa aký výťah mate použiť vo vašom bytovom dome? Nepodceňte to, a venujte tomuto problému dostatok času. Nielenže bude slúžiť všetkým z celého bytového domu, ale je to aj dlhodobá investícia. A nakoniec ide aj o vašu bezpečnosť. Zvážte preto všetky alternatívy, ktoré máte v ponuke a vyberte si len tie, ktoré sú pre vás tie najlepšie. Tu je zoznam niekoľkých kritérií, ktoré hrajú veľkú rolu.

moderne-vytahyV prvom rade si musíte ujasniť či chcete váš súčasný výťah modernizovať alebo nie. Ak ste sa rozhodli pre nový výťah môžete si vybrať z dvoch verzií, a to trakčného výťahu alebo panoramatického. V prípade šachty si môžete zvoliť projektované šachty, ktoré sú buď sklenné, plechové alebo nakoniec murované.

Ak už máme jasno v týchto parametroch zostáva ešte zohľadniť tieto faktory.

Veľkosť a celková kapacita výťahu- tieto faktory sú, samozrejme, závisle od množstva ľudí, tvorí budú výťah využívať. Pri väčšom počte obyvateľov v celom bytovom komplexe by ste mali zvážiť väčší nový výťah. Je to jednoduchšie a praktickejšie, než dlhé čakanie. Štandardná veľkosť výťahu v bytovom dome je 3 až 8 osôb.

Bezpečnosť- bezpečnosť je najhlavnejší faktor. Predsa, vy budete cestovať výťahom každý deň, tak potrebujete mať istotu, že ste v bezpečí. Naše výťahy spĺňajú všetky normy EU.

Cena- po bezpečnosti je cena asi druhým faktorom, ktorý zaváži. Netreba zabúdať, že väčšie investície sa oplatia, ak chcete mať kvalitu a dlhotrvajúci produkt.

Dizajn- tento faktor je tiež dôležitý lebo ak si môžete vybrať pekný produkt, tak nie je dôvod prečo by ste si ho nevybrali.

Ďalším faktorom je jeho napríklad aj to, ako často si bude výťah vyžadovať servis. Servis výťahov je veľmi dôležitý a preto netreba podceňovať s jeho využitím. Je to rovnaké ako s prevenciou nášho zdravia.

Dúfame, že vám tieto rady pomohli a vybrali ste si ten správny výťah.

5/5 - (8 votes)