Predaj s.r.o. alebo likvidácia celej firmy?

Množstvo ľudí sa sťažuje na podnikanie a uvažuje o vlastnej firme. Majú podnikateľské nápady, ale realizácií je veľmi málo. Každý sa bojí, či to má zmysel, či jeho nápad bude úspešný, váha a uvažuje. Hneď na začiatok, každý kto sa len pýta sám seba a nič preto nerobí, tak nech sa do podnikania nepúšťa. Úspešní sú aktívni. A ak nie ste aktívni, tak máte oveľa vyššiu budúcnosť vo firme, kde budú sledovať vaše dlhodobé výsledky, ako v podnikaní, kde musíte stále myslieť o krok vpred a byť neustále v strehu.

buy-or-sellAk však vidíte cesty, ako sa dostať tam kde chcete byť. Ak vidíte možnosti, ktoré sa dajú využiť preto, aby ste sa stali úspešným v tom, čo vás baví, ste na dobrej ceste. Vaša mysel však musí byť nastavená na mód, ak sa niečo pokašle, viem, že to nejako vždy vyriešim, bez tohto to proste nejde.

Môže sa však stať, že všetko bude super premyslené, ale aj tak sa niečo pokašle. Môže sa zmeniť legislatíva, môžu vám odísť kľúčoví zamestnanci, čokoľvek, čo vás zastaví a vy budete uvažovať, čo idete teraz robiť.

Čo potom s firmou?

Predaj s.r.o. je v tejto dobe veľmi omielaný a už vôbec nie je taký zatracovaný ako dávnejšie. Ešte pár rokov dozadu, bol predaj firmy spájaný len s bankrotom a stratou všetkého podnikania. Teraz to už tak vôbec nie je, dokonca predaj sro môže predstavovať samotný biznis plán. Ale pekne po poriadku.

Aké sú teda reálne možnosti a ako to môže sklamaný, alebo unavený podnikateľ vyriešiť?

Podnikáte, ste úspešný, ale niečo sa pokašle a vy cítite, že musíte niečo urobiť, inak ide vaša firma do bankrotu.

Máte možnosť, že budete čakať a vaša firma pôjde do likvidácie. Táto možnosť je asi krajná a nie odporúčaná, ale v množstve prípadov sa stáva, že takúto firmu odkúpi iná väčšia korporácia aj s dlhmi a majitelia vlastne v konečnom dôsledku vôbec nedopadnú až tak zle.

business-handshake

Druhá, lepšia možnosť je uvedomiť si tento stav včas a konať. Predaj s.r.o. je celkom zložitý proces, ale v dnešnej dobe na všetko existujú firmy. Takže ak idete do niečoho takéhoto spojte sa s nimi. Sú to firmy, ktoré majú databázu firiem na predaj a ponúkajú ich potenciálnym záujemcom. Ak niekto aj hľadá s.r.o. na predaj, tak rozhodne sa radšej nechá prehovoriť odborníkom, ako krachujúcim podnikateľom.

V týchto firmách vedia, čo robia a majú perfektne zvládnutú legislatívu, takže sa nemôže stať Vám ani kupujúcemu, že by ste boli oklamaní, alebo podvedení. Všetko prebehne podľa pravidiel a vy možno ešte aj so zárobkom predáte svoju firmu na zodpovednosť sprostredkovateľa, takže nemáte dodatočné opletačky s kupcom, rieši ich za vás firmy, ktorá predaj s.r.o. zabezpečila.

Samotný predaj môže byť ešte aj efektívny. Ak si dáte všetky papiere do poriadku, nemáte žiadne podlžnosti, voči dodávateľom, odberateľom, ani štátu, vaša firma môže byť pre nového kupcu aj veľmi zaujímavá a môže byť ochotný za ňu zaplatiť oveľa viac, ako čakáte.

Prejdite si teda ešte pred celým procesom predaj s.r.o. na trhu, aká je dostupnosť, ceny a špecifikácie a obujte sa do predaja ako podnikateľ so zámerom predať a nie sa vzdať.