Sedacie súpravy pre vyskladanie obývačky

Sedacie súpravy bývajú centrom každej domácnosti. Odohrávajú sa na nich rôzne príbehy a často bývajú aj oázou denného odpočinku. Sú súčasťou takmer každej obývačky, často bývajú v kanceláriách, baroch či kaviarňach. Výber sedacej súpravy by sme nemali zanedbať . Tak ako pri vyberaní iného tovaru a pri nákupe sedacej súpravy platia určité pravidlá. Pozrieme sa na pár kritérií, podľa ktorých sedacie súpravy rozdeľujeme.

skladacia-sedacia-supravaSedacie súpravy delíme podľa rôznych ukazovateľov do mnohých kategórií. Či už sú to sektorové, ktoré tvoria spravidla trojpohovky, dvojpohovky,  kreslá a prípadne taburety. Do ďalšieho triedenia sedacích súprav môžeme zahrnúť aj tvary sedačiek. Môžu to byť sedačky klasického tvaru,  sedacie súpravy rohové, alebo aj v tvare písmena „U“. Z hľadiska ich univerzálnosti môžeme triediť sedacie súpravy na pevné, alebo rozkladacie, s úložným priestorom, či bez neho. Rozkladacie sedacie súpravy nám ponúkajú okrem pohodlného posedenia možnosť prespať na takmer plnohodnotnej posteli. Faktom však je, že len málo výrobcov rozkladacích sedacích súprav tieto odporúča na denné použitie. Takéto sedačky sú skôr určené na občasné prenocovanie a pred ich kúpu zvážte ich využitie.

Ďalej ich môžeme triediť podľa použitých poťahových materiálov, či už sú to látkové sedacie súpravy, alebo kožené. Menej často vídame na trhu sedacie súpravy z koženky, ktoré sa nástupom nových technológií výroby poťahových materiálov takmer úplne vytratili. O to viac sa dostávajú do popredia sedacie súpravy z umelej alebo tzv. eko kože. Tie posledne menované stále vzbudzujú u zákazníkov určité obavy, predovšetkým z dôvodu ich spracovania a výdrže. Ak však stavíte na kvalitu a overeného výrobcu – nemáte sa čoho obávať ani pri sedacej súprave z eko kože. Tie kvalitnejšie výrobky sú navyše spečatené až 10 ročnou zárukou. Často sú v ponuke aj tzv. hybridné sedacie súpravy, ktorých namáhané časti sú vyrobené z pravej kože a tie menej namáhané sú z kože umelej.

sedacia-suprava-seda

Aj tu platí pravidlo, že menej je niekedy viac a preto  je pred kúpou sedacej súpravy potrebné zvážiť jej využitie. Nemenej dôležitý je dizajn aj farebné zladenie, aby Vaša nová sedacia súprava tvorila so zvyškom Vášho nábytku úhľadný celok. Pred výberom sedacej súpravy by sme už mali mať rozhodnutú podľa vyššie uvedených kritérií, akú sedaciu súpravu vlastne chceme. Konkrétny model nám už s radosťou poradia a predvedú odborníci v predajniach nábytku.

5/5 - (8 votes)