Tipy na dizajnovú rekonštrukciu Vášho bytu

Zadefinujte si svoj štýl

Aký chcete, aby šiel z vášho interiéru pocit? Niekedy je to ťažká otázka. Tu je trik, ktorý vám pomôže zdokonaliť váš štýl a doviesť realizáciu interiéru k dokonalosti: pozrite sa na svoj šatník. Dávate prednosť kúskom na mieru alebo skôr voľnejším a pohodlnejším šatám? Cítite sa byť priťahovaní k určitým farbám alebo vzorom? Ďalším spôsobom, ktorý vám pomôže určiť váš štýl, je vymyslieť si kľúčové slová, ktoré definujú, čo chcete, aby z vášho priestoru vyžarovalo. Tradičné, formálne, elegantné? Hravé, vtipné, príjemné? Monochromatické, efektívne, moderné?

Vezmite na vedomie inšpirácie dizajnu v každej oblasti života. Spomeňte si na hotel, v ktorom ste bývali alebo reštauráciu, v ktorej ste sa najedli a ktoré zvlášť zaujali vašu fantáziu. Možno to bol minimalistický interiér z vašej cesty do Japonska alebo klubový bar v New Yorku vybavený koženými stoličkami. Môže to byť ale aj drobnosť z vášho života, dizajn a štýl sa ukrýva skutočne všade. Vybrali by ste si skôr praktický športový kočík alebo by ste uprednostnili retro štýlový kočík v svetloružovej farbe?

Zistite, čo sa vám nepáči

Pre ľudí je však oveľa ľahšie vyjadriť, čo sa im nepáči. Vložením nepáči do rovnice môžeme eliminovať niektoré veci a zúžiť hľadanie na iné. Napríklad tučné písmo vo veľkom meradle vám môže pripomínať niečo z vášho detstva, ktoré nechcete vidieť vo svojom vlastnom priestore. Tieto spomienky a reakcie sú veľmi osobné a individuálne, ale tiež definujú náš vkus.

Priestor, ktorý máte k dispozícii je dôležitý

Plánovanie, ktoré zahŕňa rozsah priestoru, ktorý máte k dispozícii, je nevyhnutné. Ľudia často používajú priestor, ktorý je príliš veľký alebo príliš malý. Dosť často dnes veľký nábytok saturuje interiéry. Premýšľajte o rovnováhe priestoru. Pri väčších miestnostiach zvážte vytvorenie zón pre rôzne činnosti: priestor na posedenie, ktorý vedie ku konverzácii; ďalšia oblasť na sledovanie televízie; pracovná plocha so stolom alebo stolom pre projekty alebo hry. Aj keď symetriu je veľmi obľúbená a harmonická, môžete veci urobiť príliš strohé, keď urobíte všetko symetrické. Premýšľajte o vizuálnej váhe a rozložení, aby ste vyrovnali priestor. Rozmer a mierka sú kľúčom k akejkoľvek konštrukcii.

Rate this post