Sprievodca kupovaním elektrických bicyklov

Keby bolo rozhodovanie toho, ktorý e-bike si kúpiť také jednoduché ako jazda s ním na strmom kopci... Ale nie je. Preto vám prinášame aspoň pár rád, ktoré by vám mohli pomôcť:

1. Poznajte a zhodnoťte vaše osobné potreby

Každý z nás si chce kúpiť elektrický bicykel z trochu odlišných dôvodov. Pre niekoho je najdôležitejšie pohodlie a výpomoc pri terénne nenáročných ale zato dlhých vzdialenostiach a niekto naopak chce využiť elektrobicykel hlavne pri výstupoch na strmé kopce. Porozumenie vašim potrebám je kľúčové k vybraniu takého elektro bicykla, ktorý bude spĺňať potrebné technické parametre.

2. Vsaďte na kvalitu

Kvalita kupovaného výrobku je vždy mimoriadne dôležitá. Pri kúpe bicykla to platí rovnako ako pri kúpe profesionálnej stavebnej miešačky či chladiaceho boxu do reštauračnej kuchyne. Vždy platí rovnako, že cena kvalitného výrobku sa vám časom vráti, pretože vydrží oveľa dlhšie a vy nebudete za pár rokov musieť kupovať znova celý nový výrobok či náhradné diely. Veľmi sa tu hodí môj obľúbený výrok od neznámeho autora, a to je : „Nie som taký bohatý, aby som si mohol kupovať nekvalitné veci.“

3. Určite využite testovacie jazdy

Pravdepodobne najdôležitejšia a najzábavnejšia časť výberu toho najlepšieho elektro bicykla práve pre vás je určite testovacia jazda. Nenechajte si ju ujsť. Ako sa hovorí, môžete niečo stokrát počuť ale stačí raz zažiť a je to lepšie. Skrátka osobnej skúsenosti a zážitku sa nič nevyrovná a vy si vlastnej koži skúsite, či je práve tento bicykel taký, aký ho potrebujete a chcete.

4. Dôverujte svojej intuícií

Existuje veľa firiem a značiek, ktoré sa vás budú snažiť presvedčiť, že ich výrobok je vašou najlepšou voľbou. V určitom momente to však môže byť nekonečné, preto je dobré nehľadať najlepších z najlepších a proste vsadiť na svoju intuíciu.

Rate this post