Ako sa zabaviť s deťmi počas jesene?

Letné dni sú už síce za nami a spolu s nimi aj hry pre deti v lete, no jeseň má stále čo ponúknuť. Príjemné teploty, hrejivé slnečné lúče babieho leta či pestrofarebne sfarbená príroda navôkol ponúkajú stále dobré podmienky na zábavu s deťmi. Ako využiť jeseň naplno a zabaviť sa spolu s vašimi ratolesťami? Pozrite si niekoľko tipov na aktivity a detské hry v jeseni.

Aj napriek častejším zrážkam, chladnejšiemu počasiu či blatu dokáže byť jeseň čarovným ročným obdobím, ktoré má čo ponúknuť. Hľadáte aj vy tipy na detské hry v jeseni? Pozrite sa na niekoľko z nich, ktoré deti nielen zabavia, ale aj niečo naučia!

Náučné a kreatívne aktivity s lístím

Detské hry v jeseni sa môžu spájať s náučnými aktivitami o prírode. Jednou z nich môže byť aj zbieranie popadaného lístia, z ktorého s deťmi môžete vytvoriť herbár. Tak strávia deti čas na čerstvom vzduchu a naučia sa tiež rozpoznávať jednotlivé stromy. 

Lístie môžete využiť aj na výtvarné aktivity. Napríklad otláčanie listov na výkres. Namaľujte listy vodovými či temperovými farbami a otláčajte na papier. S deťmi si tiež môžete namaľovať veľký strom, na ktorý budete lepiť zozbierané listy.

Využite jesenné plody

K jeseni okrem lístia neodmysliteľne patria aj plody ako gaštany, orechy či šípky. Detské hry v jeseni sú priamo späté s prírodou, a tak s využitím plodín môžete vytvárať rôzne postavičky či ozdoby. Z nazbieraných šípok si dokonca môžete spoločne pripraviť chutný šípkový čaj. Nazbierané orechy môžete spoločne lúskať a potom sa pustiť do prípravy chutného koláčika. 

Nesklamné šarkany

Skvelou aktivitou z kategórie detské hry v jeseni je púšťanie šarkanov. Tie deti zbožňujú. Šarkana nemusíte kupovať. Môžete si ho s deťmi vyrobiť spoločne a stráviť tak spoločný čas kreatívnou činnosťou. O to väčšiu radosť budú mať deti z jeho púšťania. 

Jeseň ponúka skvelé možnosti na detské hry v jeseni, ktoré v sebe spájajú pobyt na čerstvom vzduchu, pohyb, náučné aj kreatívne činnosti. Zabavte sa spolu s deťmi počas jesene aj vy!

5/5 - (1 vote)