Ako si zorganizovať čas?

time management

Pre niekoho je to ako si dobre usporiadať čas záležitosťou veľmi jednoduchou.. Zatiaľ čo pre niekoho iného, to môže byť celkom náročné. Samozrejme vždy záleží na tom, koľko má kto práce alebo povinností. Zároveň je zaujímavé, že niekomu sa paradoxne ľahšie a efektívnejšie organizuje čas vtedy, keď má viac práce či povinností a vie, že musí byť efektívny. Sú to typy, ktoré majú tendencie sa v tom širokom priestore času stratiť a udržať si pevnú pôdu pod nohami a stály režim v hlavách nie je vôbec ľahké. Stáva sa, že nakoniec stíhajú oveľa horšie, ako vtedy, keď majú celý deň plný povinností. Zároveň pre niekoho je najlepšie keď má na všetko dostatok času. Pár povinností im stačí na krásne  zharmonizovaný rytmus dňa.

Neviete ako zorganizovať svoj čas a tápete nad tým, čo a kedy urobiť, ako si to všetko naplánovať? Ponúkame vám pár rád a tipov, ktoré by vám mohli pomôcť.

Začíname:

  1. Napíšte si to do list. Na každý deň!
  2. Dobre sa zamyslite nad tým, koľko vám čo REÁLNE zaberie času. Pre istotu si VŽDY nechávajte časovú rezervu
  3. To do list si píšte nejako systematicky. Napríklad od tých najdôležitejších aktivít a povinností po tie najmenej významné.
  4. Zoznam povinností si určite rozdeľte na rozvrhy bežných dní a potom na nejaké jednorazové nepravidelné povinnosti či aktivity. Do pravidelnej časti rozvrhu si nezapíšete zubár – Utorok 11:00 ani výnimočný nákup na stránke alkohol online.
  5. Je tiež dôležité myslieť na svoje záľuby, keď chcete, aby mali vo vašom dni pravidelné zastúpenie.

Neprestávame:

  1. Máme dobrý systém. Ak systém nefunguje, nebaví nás to. Preto, ak nefunguje, zmeníme ho!
  2. Tak ako sa menia naše povinnosti a aktivity, tak kontinuálne pracujeme sa našim systémom.
  3. Ostávame flexibilný. Plán je plán, ale niekedy je lepšie pustiť sa ho a konať spontánne.
5/5 - (2 votes)