Aké oblečenie by nemalo chýbať bábätku počas zimy?

Výbava bábätka by mala zahŕňať oblečenie, ktoré je vhodné do všetkých ročných období. Ak sa vám bábätko narodí práve v období chladnej jesene alebo priamo v zime, zoznam potrebných vecí a základnej výbavy je značne väčší, než pri deťoch, ktoré sa narodili v letných mesiacoch. Oblečenie pre novorodenca preto kupujte z nadhľadom a včas. Na čo všetky by ste mali myslieť pri kupovaní detskej zimnej výbavičky?

Do čoho môžete dieťa obliecť po pôrode?

Ak ešte nemáte za sebou pôrod nezabudnite myslieť na to, aké oblečenie bude novorodenec potrebovať na cestu z pôrodnice. Oblečenie pre novorodenca zahŕňa body s dlhým rukávom, teplý svetrík alebo košieľku. Poprípade ešte zimný overal, ktorého súčasťou sú aj zimné rukavice. V zime nezabúdajte tiež na ochranu hlavy, nemala by mu chýbať hrubšia čiapka. Rozhodne by mu nemali tiež chýbať dupačky alebo polodupačky a teplé ponožky, aby bolo celé telo v teple. V zime sa vám tiež bude hodiť nejaká zavinovacia deka alebo na odchod z pôrodnice môžete tiež využiť fusaky

Aké oblečenie je vhodné na spanie?

Na spanie zvyknú mnohí rodičia používať spacie vaky pre bábätká, ktoré sa delia na zimné a letné typy. V zime vyberte pre novorodenca tú hrubšiu alternatívu spacieho vaku. Pokiaľ je v miestnosti príliš teplo, tak to s vrstvami oblečenia nepreháňajte. Dávajte pozor na to, aby ste dieťa neprehriali. Pyžamá v podobe overalu sú ako oblečenie pre novorodenca úplne ideálne, pretože nebude mať odkrytý chrbát, brucho alebo nožičky. Pre bábätká do jedného roka sa neodporúča používať prikrývky. 

Ako je možné využiť fusak?

Počas zimného obdobia je nutné, aby ste tiež upravili a prispôsobili váš kočík, aby bolo bábätko dostatočne v teple a chránené pred zimou. Kočíku by nemala zospodu chýbať teplá vložka, dobrou alternatívou je napríklad vlnená podložka. Teplo a pohodlie v kočíku poskytujú deťom fusaky,  ktoré môžete využívať počas prechádzok alebo napríklad v autosedačke. Navyše fusaky poskytujú bábätkám dosť tepla aj pre ich chrbát.

Rate this post