Postele pre pohodlné ranné vstávanie

Posteľ patrí k základným kusom nábytku, ktorý by v spálni nemal chýbať. Skladá sa z rámu, roštov a matracov. V niektorých prípadoch sú postele doplnené o úložný priestor. V rámci Európy majú postele svoje štandardizované rozmery, spomedzi ktorých si zákazníci môžu vyberať.  Ide o rozmery 90 x 190 cm, 140 x 200 cm, 160 x 200 cm, 200 x 200 cm. Jedinou krajinou, v ktorej môžete očakávať o čosi iné rozmery je Veľká Británia.

postele-drevenePostele sú kupované najčastejšie na dobu niekoľkých rokov, preto je vhodné si zistiť o konkrétnych modeloch čo najviac a rozhodnúť sa správne. Tento kus nábytku by mal byť nielen originálny a moderný, ale predovšetkým by mali byť postele vyberané na základe ich kvality. Práve vďaka nej môže zákazník očakávať aj dostatočne kvalitný spánok.

Postele musia byť vyhotovované z kvalitných materiálov, aby boli dostatočne pevné. Medzi najkvalitnejšie postele sa zaraďujú postele z masívneho dreva, ktoré je materiálom pevným a celistvým. Finančne menej náročnou investíciou sú postele vyrábané z drevotriesky. Minimálna hrúbka materiálu, z ktorého sú postele vyrobené by mala byť 25 mm. Ak by bola hrúbka materiálu menšia, postele by boli vystavované nežiaducemu pruženiu, a tak by bolo ohrozené prepojenie jednotlivých spojov konštrukcie.

Okrem drevených materiálov sú dostupné postele z kovu, prípadne tiež čalúnené postele, ktoré vám poskytujú široký výber čalúnenia. Môžete tak postele bez akýchkoľvek problémov doladiť k zvyšku vašej spálne či k celkovému dizajnu vo vašom dome či byte.

Pre váš pokojný a zdravý spánok nie sú menej dôležité rošty. Málokedy sú súčasťou postelí, je však potrebné si ich dokúpiť. Ich funkciu nepodceňujte, pretože vďaka ich správnemu ukotveniu zabezpečujete pruženie matracov, a tak doprajete dostatočný oddych aj vášmu telu.

spanok-v-posteliPostele, ktoré sú vyššie vám umožnia jednoduchšie ranné vstávanie. Odľahčíte tak svoju chrbticu a kĺby. Pri výbere nezabúdajte ani na to, že sa určite nechcete prebúdzať ešte viac dolámaní… Reč je o tzv. kontinentálnych posteliach, ktoré sú špecifické najmä pre americké a západné krajiny. Predstavujú kombináciu vysokých postelí a tiež vysokých matracov. Kontinentálne postele môžu dosiahnuť výšku až okolo 70 cm od podlahy. Okrem pohodlného ranného vstávania, vám takéto postele zabezpečia dostatočnú vzdialenosť od prachu, nečistôt a baktérií, ktoré sa kumulujú predovšetkým na podlahe. Vysoké postele sú aj preto vhodné najmä pre alergikov.

Postele je teda dôležité vyberať podľa materiálu, z ktorého sú vyrábané, na základe ich rozmerov a v neposlednom rade na základe ich výšky. Tieto aspekty výrazne vplývajú nielen na kvalitu postelí, ale tiež na kvalitu vášho spánku.

5/5 - (8 votes)